Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi | Üsküdar Üniversitesi

Değerli Meslektaşlarımız ve Sevgili Öğrenciler,

Düzenleme Kurulu olarak sizleri 28 Şubat -1 Mart -2 Mart 2019 tarihleri arasında bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz “Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi”ne davet etmekten gurur ve mutluluk duyuyoruz.

Spor yaralanmalarının tedavisinde ve sporcunun spora dönüşünde sağlık profesyonellerine büyük iş düşmektedir. Spor cerrahisi ve cerrahiye özgü rehabilitasyon yaklaşımları giderek daha da önem kazanmaktadır. Kongremizde bu yıl, sıkça karşılaşılan spor yaralanmaları sonrası hangi cerrahi teknikler uygulanmalı, cerrahi sonrası rehabilitasyon adımları nasıl olmalı odaklı olarak Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Fizyoterapist ortak bakışı ile incelenecektir. 

Bu yıl kongremizde oturumlarda konular “Ben ne yapıyorum?” temasıyla video sunum şeklinde işlenecek, olgu tartışmalı oturumlarda ise “Ben ne yapardım?” sorusuna interaktif yanıt aranacaktır.
Kongremize alanında çok tecrübeli, ulusal ve uluslararası platformlarda klinik ve bilimsel katkılarda bulunan çok değerli Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanlarıyla ve Fizyoterapistler davet edilmiştir.

Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi’nde kongre öncesi kurs kapsamında, 28 Şubat 2019 tarihinde “Rotator kılıf patolojilerinde rehabilitasyon” ve “Alt ekstremite yaralanmalarından sonra fonksiyonel egzersizler” olmak üzere iki kurs düzenlenmiştir. Bu kurslarla klinik uygulamaya dair daha detaylı bilgilerin paylaşılması hedeflenmiştir. 

Spor Travmatolojisi ve Rehabilitasyonu Kongresi içeriğinde sporcularda daha sık rastlanan omuz, diz, ayak bileği, kalça ve kıkırdak yaralanmaları ile birlikte temel bilimler ve klinik pratik uygulamaların tartışılacağı, bilgi ve tecrübelerin paylaşılacağı keyifli olacağına inandığımız oturumlar bulunmaktadır.
Kongremiz dâhilinde genç araştırmacılarımızı desteklemeyi bu yıl da unutmadık. Düzenlenen ‘Bir Fikrim Var’ yarışması ile araştırmacılarımızın hayal gücünü zorlamayı ve olası proje önerilerinin ortaya çıkarılmasını hedefledik. 
Üsküdar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde, akademik ve klinik tecrübelerin aktarıldığı, Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı ve Fizyoterapist iş birliğinin altının tekrar çizildiği keyifli bir kongre olmasını diliyoruz.

Sizlerle birlikte bilimsel düzeyi yüksek, keyifli ve verimli bir kongre gerçekleştirmek dileğiyle…

Saygı ve sevgi ile.

 

Kongre Konuşmacıları